• Wspominając w liturgii MB Kalwaryjską dziękujemy Bogu za skarb wiary, która pozwala nam przezwyciężać wszelkie żywioły. Jezus kieruje także do nas słowo nadziei i miłości: „Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”! On nas ratuje – jak Piotra Apostoła – z wszelkich niebezpieczeństw, dlatego warto zaufać Mu całym sercem.

• W poniedziałek (14. VIII.) wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe.

• We wtorek (15. VIII.) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. Od godz. 17.30 modlitwa Apostolstwa Dobrej Śmierci.

• W środę (16. VIII.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (17. VIII.) święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej.

• W piątek (18. VIII.) Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia podczas Mszy świętej o godz. 18.

• W sobotę (19. VIII.) po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Kościoła oraz Apel z Janem Pawłem II. W tym dniu odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik ze Msza świętą w Bazylice o godz. 12.

• Wakacyjna pielgrzymka do Starego Sącza jest planowana na 23 sierpnia (środa). Wszelkie informacje są na plakacie, a zapisy w zakrystii.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, a wśród nich: Gość Niedzielny, Drogi misyjne, Niedziela oraz „Staś”.

• Maryi – Matce Kościoła polecajmy wszystkie rodziny, prosząc także o łaskę żywej wiary oraz dar trzeźwości w naszej Ojczyźnie.