• W dzisiejszą uroczystość możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zapewnił nas o tym sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego.

• W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest nie tylko konkretna pomoc, ale i kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troska o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej.

• Od jutra wchodzą nowe przepisy dotyczące ilości wiernych uczestniczących we Mszy świętej – proporcjonalnie do wielkości świątyni. Według tych norm w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć ok. 100 osób. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów między wiernymi.

• W środę (22. IV.) Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

• W czwartek (23. IV.) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

• W sobotę (25. IV.) święto św. Marka Ewangelisty. Wdzięczną modlitwą otoczmy ks. abpa Marka Jędraszewskiego w dniu jego imienin.

• W związku z pytaniami dotyczącymi I Komunii świętej w naszej Parafii pragniemy poinformować, że planowany termin majowy jest nieaktualny. Uroczysta celebracja będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii, dlatego nie ustawajmy w modlitwie o ustanie stanu epidemii, by było możliwe godne przygotowanie do tej uroczystości. Planowany termin Bierzmowania na czerwiec może również ulec zmianie. Miejmy nadzieję, że z Bożą pomocą uda się pokonać trwające zagrożenia.

• Są jeszcze do nabycia Baranki Wielkanocne „Caritas” oraz biuletyn: „Głos Matki Kościoła”. Nie wszyscy mogą tu przybyć osobiście, ale my możemy być dla nich – zwłaszcza chorych oraz samotnych – zwiastunami Dobrej Nowiny i apostołami Miłosierdzia.

• Serdecznie dziękujemy za modlitwę, dobre słowo i wszystkie gesty wsparcia oraz materialnej troski o Parafię, w tym niełatwym okresie wielu ograniczeń. Otaczamy Was wdzięczną modlitwą i pragniemy, byście nadal – poprzez święte sakramenty – mieli łatwy dostęp do źródeł Bożego Miłosierdzia.

• Niech rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia ożywi naszą wiarę, by owocowała dobrym słowem, modlitwą i konkretnymi czynami miłosierdzia!