• Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare. Prawdziwa radość rodzi się w sercu człowieka, który – jak człowiek niewidomy od urodzenia – doświadcza niezwykłego miłosierdzia, bo może na własne oczy zobaczyć piękno świata, a nade wszystko ujrzeć Jezusa i wyznać w Niego wiarę.

• Owocem spotkania z Jezusem Miłosiernym ma być postawa należnej troski względem naszych sióstr i braci, którym możemy okazać miłosierdzie przez konkretny czyn, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.

• Podczas trwającej epidemii możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi świętej u Misjonarza Miłosierdzia w ciągu tygodnia codziennie od godz. 15 do Mszy świętej wieczornej.

• W związku z ograniczeniami sanitarnymi nie będzie tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych, które były zaplanowane od przyszłej niedzieli. Warto jednak zaplanować takie rekolekcje w gronie rodzinnym, korzystając z dostępnych w Internecie propozycji, a nade wszystko wspólnego pochylenia się nad tekstami Ewangelii, rodzinnej rozmowy na tematy religijne, ufnej modlitwy w intencji swoich bliskich, naszej Ojczyzny i całego świata, który tak bardzo potrzebuje uwolnienia z duchowej ślepoty oraz powrotu do sakramentów świętych i źródeł Bożej mądrości.

• Bardzo prosimy, by nie odkładać Spowiedzi świętej na ostatnie dni przed świętami. Księża pełnią dyżur w konfesjonale codziennie podczas Mszy świętych, dlatego warto skorzystać z szansy odnowienia przyjaźni z Bogiem, który przemawia do nas także poprzez te trudne wydarzenia.

• W środę (25. III.) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tajemnica Wcielenia Bożego Syna jest przeżywana jako Dzień Świętości Życia, dlatego w tym dniu podejmujemy także dzieło Duchowej adopcji, w trosce o miłość i należny szacunek dla każdego poczętego dziecka. Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

• Planowana na piątek (27.III.) tradycyjna Droga krzyżowa ulicami naszej Parafii zostaje odwołana ze względu na stan epidemii w naszym Państwie.

• Ukazał się nowy numer „Głosu Matki Kościoła” w pięknej szacie graficznej. Warto go zabrać do domu za dobrowolną ofiarę i w ramach uczynku miłosierdzia pomyśleć także o bliskich, a zwłaszcza starszych i chorych, by mogli mieć żywą więź z Parafią.

• Niech w przeżywaniu niełatwego egzaminu z naszej wiary towarzyszą nam słowa Jezusa z dzisiejszej Aklamacji: „Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia”.