• Św. Jan Apostoł przypomina nam w dzisiejszej aklamacji, że „kto zachowuje naukę Chrystusa, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała”. W ramach 40-godzinego nabożeństwa chcemy Bogu dziękować za Jego miłość oraz zaufanie, jakim nas obdarza. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 13 i będzie trwała do godz. 18, z przerwą na Mszę świętą o godz. 16. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 17 do 20 – z przerwą na Mszę świętą o godz. 18. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

• W środę (26. II.) rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane w tym dniu o godz.: 6.30, 7, 9, 16 i 18. Zespół Charytatywny będzie zbierał - jak co roku - jałmużnę wielkopostną. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na najbardziej potrzebujących w naszej Parafii. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W piątek (28. II.) będziemy przeżywać dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, błagając o Boże Miłosierdzie dla nas, dla Kościoła i całego świata. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

• Zapraszamy również na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.

• W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę na cele inwestycyjne Parafii.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni.

• W przyszłym miesiącu w dniach 20-21 marca planowana jest parafialna pielgrzymka do Lichenia. W programie przewidziane są: Gidle, Licheń, Las Grąbliński oraz Częstochowa. Bliższe informacje podane są na plakatach oraz w zakrystii, gdzie można już dzisiaj wpisać się na listę.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 zaprasza na Dzień Otwarty w dniu 27 lutego o godz. 18. Szczegóły spotkania w gablocie.

• Niech kolejne dni Wielkiego Postu staną się szansą pogłębienia szczerej przyjaźni z Bogiem oraz uporządkowania relacji z bliźnimi w duchu prawdy, miłości i wzajemnej pomocy.