• Jezus kieruje do nas słowo pełne nadziei: „Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.”

• W poniedziałek (10. II.) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

• We wtorek (11. II.) wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem XXVIII Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędą się główne uroczystości diecezjalne dla chorych oraz ich opiekunów. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się w Bazylice o godz. 12.

• W środę (12. II.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (13. II.) kolejne spotkanie studentów o godz. 20. Serdecznie zapraszamy!

• W piątek (14. II.) święto Świętych: Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy.

• W sobotę (15. II.) przypada dzień imienin Siostry Faustyny Kowalskiej oraz wspomnienie jej Spowiednika – bł. Michała Sopoćki. Modlitwa Apostolstwa Dobrej Śmierci od godz. 17.30. Po Mszy świętej wieczornej Różaniec i Apel z Janem Pawłem II.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni.

• Dziękujemy życzliwym Parafianom, którzy w minionym tygodniu pomogli Siostrze zakrystiance w rozbieraniu choinek oraz porządkowaniu kościoła. Jest to piękny znak żywej wiary i troski o piękno Domu Bożego.

• Dalsze przygotowanie do Bierzmowania rozpocznie się nie w tym, lecz dopiero w następnym tygodniu.

• Na stoliku pod chórem są do zabrania specjalne ulotki przekazane przez Policję, aby ustrzec ludzi starszych przed oszustami, którzy podstępnie chcą na różne sposoby wyłudzić od nich pieniądze.

• Niech nadchodzący tydzień będzie dla nas okazją do okazania miłosierdzia, zwłaszcza wobec chorych, niepełnosprawnych i osamotnionych, poprzez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę w ich intencji.