• Apostoł narodów przypomina nam, że Jezus Miłosierny bardzo pragnie, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy. Niech ona kształtuje nasze umysły i serca pobudzając do szacunku i wzajemnej miłości.

• W poniedziałek (23. IX.) wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

• We wtorek (24. IX.) wspomnienie NMP od Wykupu Niewolników.

• W środę (25. IX.) Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (26. IX.) wspomnienie św. Męczenników Kosmy i Damiana.

• W piątek (27. IX.) wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana.

• W sobotę (28. IX.) wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu przypada 8 rocznica święceń biskupich Grzegorza Rysia i Damiana Muskusa, dlatego otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą. W sobotę odbędzie się także X Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Szczegółowy program tej pielgrzymki umieszczony jest w Internecie i na plakatach. Wieczorem po Mszy świętej o godz. 18 spotkanie redakcyjne „Głosu Matki Kościoła”. Wszystkich chętnych do współpracy w tworzeniu pisma w nowej formie zapraszamy do salki katechetycznej.

• Pragniemy przypomnieć, że przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania trwa 3 lata. Obejmuje klasy: VI, VII i VIII. Harmonogram spotkań zostanie podany w Internecie. Zapisy i kolejne spotkania od miesiąca października. Rozpoczęcie dla wszystkich grup w I piątek miesiąca - 4 X 2019 o godz. 18.

• Zachęcamy do rodzinnego rozważania kolejnych tekstów Pisma Świętego, które otrzymują dzieci podczas niedzielnej Mszy świętej, a także do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza: „Źródła”, „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.

• Kończący się Tydzień Wychowania niech będzie dla nas zachętą, by sprawy Boże były w naszym życiu na pierwszym miejscu, a wtedy wszystko inne będzie na swoim, na właściwym miejscu.