ZAPROSZENIE KOLĘDOWE DLA PARAFIAN

Święta Bożego Narodzenia są szczególną okazją do wyrażenia wdzięczności wobec Jezusa, który jako Dziecko zechciał zamieszkać w ubogiej rodzinie, by być blisko każdej rodziny! Jest to także czas gromadzenia się wspólnoty Kościoła podczas uroczystej liturgii podczas Pasterki, kolejnych Świąt oraz nadchodzącego Nowego 2021 Roku. Również w domach rodzinnych towarzyszy nam radosna atmosfera wspólnej modlitwy, kolędowania, składania sobie życzeń i wypraszania darów Bożego Miłosierdzia dla wszystkich domowników.

Panujący czas epidemii związany jest jednak z wieloma ograniczeniami, dlatego tegoroczna „kolęda” będzie miała nieco inny charakter, dlatego pragniemy Was zaprosić do świątyni, która jest naszym wspólnym Domem modlitwy, aby podziękować Panu Bogu za skarb wiary i prosić o Jego błogosławieństwo oraz potrzebne łaski dla Waszych rodzin.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców kolejnych rejonów, ulic (według zamieszczonego na odwrocie harmonogramu) do kościoła parafialnego w dniach od 18 stycznia do 1 lutego na Msze święte o godz. 18, które będą odprawiane w Waszej intencji. Na Mszy świętej będzie również możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi świętej, a przed błogosławieństwem poświęcimy wodę, byście po powrocie do domów mogli pokropić nią Wasze mieszkania. Po Eucharystii będzie także możliwość zgłoszenia się nowych Parafian, którzy w ostatnim czasie przybyli do naszej Wspólnoty.

Druga część spotkania kolędowego powinna mieć charakter ściśle rodzinny i stanowić jakby przedłużenie modlitwy liturgicznej w świątyni. Dlatego przedstawiciele poszczególnych Rodzin na zakończenie Mszy świętej otrzymają specjalnie przygotowany na tę okazję modlitewnik, zawierający schemat domowej liturgii i modlitwy o błogosławieństwo dla całej Rodziny. Jeśli wyznaczony termin koliduje z obowiązkami, wówczas można przyjść w innym dniu parafialnej „kolędy”.

Niech Maryja – Matka Kościoła, która jest Królową rodzin i Matką pięknej miłości, wyprasza Wam u Boga potrzebne łaski na każdy dzień, byśmy z ufnością i nadzieją mogli patrzeć ku przyszłości.

Z kapłańskim błogosławieństwem –

Ks. Proboszcz wraz z Księżmi współpracownikami