• Wspominając dziś w liturgii św. Franciszka z Asyżu polecajmy jego opiece Ojca świętego Franciszka, naszych duszpasterzy - solenizantów, a także studentów, którzy rozpoczynają nowy rok akademicki.

• W poniedziałek (5. X.) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• W środę (7. X.) wspomnienie NMP Różańcowej. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18. Wdzięczną modlitwą otoczmy s. Mariettę w dniu jej imienin. Spotkanie organizacyjne z Rodzicami klas VIII w sprawie Bierzmowania w środę o godz. 19 w kościele.

• W czwartek (8. X.) podczas Mszy świętej o godz. 18 będzie poświęcenie i rozdanie różańca dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.

• W piątek (9. X.) święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

• W sobotę (10. X.) wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

• W przyszłą niedzielę (11. X.) będziemy obchodzić w całej Polsce XX Dzień Papieski. Jak co roku będzie możliwość wsparcia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

• Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane codziennie po Mszy świętej godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 1730. W poniedziałki oraz czwartki do włączenia się w prowadzenie tej modlitwy zapraszamy dzieci.

• Wyrażamy wielką wdzięczność za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, do kopert z racji I niedzieli miesiąca oraz przesłane na konto parafialne. Dzięki Waszej życzliwości wypełniamy bieżące zobowiązania oraz troszczymy się o prowadzenie koniecznych remontów. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie wynagrodzi stokrotnie dobroć i otwartość Waszych serc.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego oraz korzystania z prasy katolickiej, dostępnej w naszej świątyni. W ofercie pism katolickich pojawił się także nowy, bardzo ciekawy miesięcznik dla najmłodszych dzieci pt. „Staś”, który może być pomocą w religijnym wychowaniu dzieci oraz przygotowaniu do I Spowiedzi i Komunii świętej.

• Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę do Ludźmierza w dniu 17 X (sobota). Koszt wyjazdu 30 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

• Niech chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu i wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej pomoże nam podążać na co dzień drogami prawdy oraz wzajemnej miłości.